Styczeń w Klubie Emeryt :) pl

Styczniowe spotkania (10, 17, 24 i 31.01.2018 r.) Klubu Emeryt :) pl poświęcone były poznawaniu ciekawych stron internetowych.

0110DSC 0004

10 stycznia odbyło się 150 spotkanie Klubu. Uczestnicy zapoznali się z ofertą strony Legalna Kultura, spacerowali wirtualnie ulicami Barcelony i poznali repertuar Centrum Spotkania Kultur.
Ponadto otrzymali bezpłatne egzemplarze ostatniego numeru (4/2017) lokalnego społeczno-kulturalnego kwartalnika „Wschód".

17 stycznia Klubowicze zapoznawali się z zasadami netykiety oglądając różne portale związane z właściwym zachowaniem się w Internecie.
W drugiej części spotkania obejrzeli fragmenty materiałów informacyjnych dotyczących prognozy cyfrowej przyszłości mózgu.

24 stycznia uczestnicy poznawali strony internetowe służące zabawie.
Rozwiązywali quizy i psychotesty oraz zajmowali się odgadywaniem obrazów zawartych w stereogramach.

31 stycznia tematem spotkania były portale społecznościowe. Uczestnicy poznali ciekawe funkcje oferowane użytkownikom przez Facebooka oraz dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego korzystania z zasobów tego internetowego giganta.
Ponadto otrzymali zaproszenia na piątkowy wernisaż prac pana Krzysztofa Sidora. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego w Galerii Na Parterze MBP o godz. 17.00.

Zajęcia prowadzili: 10 stycznia dyrektor MBP Jacek Żurawski, 17 i 24 stycznia (w zastępstwie) Edyta Pietrzak i 31 stycznia (w zastępstwie) Marek Paszkowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Styczeń w Klubie Emeryt :) pl