Młodzi LUBią Kulturę – masz pomysł na projekt? Zadziałaj!

mlk logo

W piątek, 16 lutego 2018 r., w Sali Konferencyjnej biblioteki odbyło się spotkanie dotyczące założeń programu Młodzi LUBią Kulturę oraz zasad składania wniosków na małe granty. Dr Agnieszka Drewniak, główny instruktor ds. regionalnych programów edukacyjnych i współpracy z sektorem pozarządowym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przybliżyła kwestie formalne – regulamin naboru do Inkubatora Kultury, zawieranie partnerstw pomiędzy sektorem edukacji i kultury oraz zasady finansowania projektów.

IMG 0833

O kolejnych etapach – naborze do inkubatora oraz rozpoczęciu naboru wniosków będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Konkurs grantowy na realizację zadań w dziedzinie edukacji kulturalnej organizowany jest jako działanie projektu „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej" realizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura". Strategicznym celem programu jest pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury do kształtowania cenionych społecznie umiejętności i postaw, m.in. kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych oraz komunikacyjnych. Głównym środkiem realizacji tego celu jest stworzenie i rozwój współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji - stworzenie szerokiej sieci instytucji, organizacji, szkół, grup nieformalnych, animatorów i edukatorów zajmujących się edukacją kulturalną w regionie.

Urszula Panasiuk

csk logo 03

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Młodzi LUBią Kulturę – masz pomysł na projekt? Zadziałaj!