Dzień kobiet w Klubie Kobiet w Hańsku

7 marca w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet Klub Kobiet w Hańsku zainicjował akcję Mam prawo, więc czytam - czym włączył się do inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie pomyślanej dla Dyskusyjnych Klubów Książki z racji ustanowienia roku 2018 Rokiem Praw Kobiet.

IMG 4642
Organizatorzy akcji zachęcają do takiego doboru tekstów literackich oraz tematów dyskusji w klubach, by jak najszerzej poruszyć kwestie związane z życiem kobiet w Polsce i na świecie.

My poruszyłyśmy temat dlaczego Sejm RP ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet oraz jak wyglądała sytuacja zawodowa kobiet, naszych matek, babć i jak wygląda teraz?
Spotkanie uświetnił występ męskiej części zespołu Wrzos z Sawina. Dyrektor GOK w Hańsku Ariel Struski złożył paniom życzenia i kwiaty.

olejarczyk mariusz plakatZachęcamy inne kluby aby przyłączyły się do akcji: Mam prawo, więc czytam.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska

(autor plakatu "Mam prawo, więc czytam" Mariusz Olejarczyk)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Dzień kobiet w Klubie Kobiet w Hańsku