Olga Tokarczuk – nominowana do nagrody Bookera

Twórczość Olgi Tokarczuk była tematem wtorkowego (13.03.18) spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

DSC 0009
Olga Tokarczuk - pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka; dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike" za powieść „Księgi Jakubowe" i „Bieguni" została doceniona i nominowana do The Man Booker International Prize ( najbardziej prestiżowa brytyjska nagroda literacka) za powieść „Bieguni". Oprócz pisarki na liście nominowanych do tej zaszczytnej nagrody znaleźli się między innymi Virginia Despentes i Laszlo Krasznahorkai.

Autorka książki „Dom dzienny, dom nocny" udzielając wywiadu Michałowi Nogasiowi zachęca do poszanowania piękna ziemi, przyrody, zwierząt powołując się na Ziemię Kłodzką gdzie ma swój letni dom. „Walka o przyrodę to nowy element patriotyzmu Polaków"- mówi Olga Tokarczuk. Klubowiczki po wysłuchaniu wywiadu udzielonego przez pisarkę obiecały, że wrócą do innych jej książek.
W związku ze Światowym Dniem Poezji, zostałyśmy zaproszone na wieczorek poezji religijnej organizowany przez członków grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej.
Następne spotkanie DKK odbędzie się 10 kwietnia o godz. 17.00

Opiekun DKK