Debata Oksfordzka znad Bugu do Lublina

W środę 11 kwietnia 2018 r., w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotekach publicznych województwa lubelskiego. W ramach panelu „Inkubator Inicjatyw" miałam przyjemność opowiedzieć o przedsięwzięciu jakim było zrealizowanie debaty oksfordzkiej z młodzieżą w klubu we Włodawie oraz klubu działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Hańsku pod opieką Agnieszki Wróbel.

IMG 1443

W moim komentarzu nie pominęłam trudów związanych z realizacją tego spotkania. Najważniejsze było jednak dla mnie przekazanie komunikatu, że ten trud okazał się niesamowicie opłacalny i satysfakcjonujący, dzięki wspaniałej argumentacji i finalnym zadowoleniu obu drużyn. Oprócz obejrzenia prezentacji multimedialnej uczestnicy szkolenia mogli wysłuchać fragmentów debaty, zapoznać się z materiałami na bazie których formułowana była argumentacja oraz obejrzeć artziny ilustrujące książkę „Droga 816" Michała Książka przygotowane przez uczestników projektu.

Pierwszą edycję debaty oksfordzkiej we Włodawie w którą zaangażowani byli uczestnicy DKK zorganizowała i koordynowała grupa nieformalna "Inicjatywa LWL" reprezentowana przez dr Konrada Smolińskiego i Urszulę Panasiuk przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie.

Dziękujemy koordynatorom z Biblioteki Wojewódzkiej za docenienie naszych działań i możliwość podzielenia się tym doświadczeniem z innymi. :)

Urszula Panasiuk,
moderator Młodzieżowego DKK