„Zulejka otwiera oczy" – Guziel Jachina

We wtorek 10 kwietnia, jak co miesiąc (mamy stały dzień i godzinę spotkań tj. drugi wtorek miesiąca o godz. 17.00), spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych „Pasja", który działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

DSC 0010

W trakcie spotkania poruszyłyśmy wiele istotnych tematów. Na plan pierwszy wzięłyśmy pozycję Guziel Jachiny „Zulejka otwiera oczy". Książka opowiada o Tatarce, którą zesłano na Sybir po wcześniejszym zabiciu męża i pozbawienie majątku. W związku z tym, że wiele Pań nie miało możliwości przeczytania książki wcześniej to szczegółowe omówienie tej pozycji zaplanowałyśmy na majowe spotkanie DKK.

DSC 0008

Ponadto każda z Klubowiczek opowiedziała o swoich preferencjach czytelniczych, które bywają bardzo różne począwszy od biografii poprzez książki obyczajowe, sensacyjne, podróżnicze, reportaże, literaturę kobiecą a skończywszy na książkach traktujących o zesłaniach na Syberię, które do łatwych nie należą. Panie na spotkaniach DKK podejmują dyskusje na każdy temat nawet najtrudniejszy.

DSC 0004

8 maja (wtorek) spotkamy się jak zwykle o godz. 17.00.

Opiekun
Ewa Krukowska