Logika, psychika i turystyka... kwietniowe spotkania Klubu Emeryt :) pl

W kwietniu uczestnicy bibliotecznego Klubu Emeryt :) pl spotkali się trzy razy (11, 18 i 25.04.2018 r.).

DSC 0007

11 kwietnia tematem spotkania była logika - nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.
Uczestnicy rozmawiali o zasadach rzeczowego prowadzenia dyskusji, a w ramach ćwiczenia logicznych skojarzeń rozwiązywali testy na stronie internetowej dotyczącej trenowania umysłu.

18 kwietnia uczestnicy kontynuowali zdobywanie wiedzy związanej z umysłowością, tym razem rozwiązując psychotesty, dzięki którym mogli poznać psychologiczne uzasadnienia i interpretacje ich wyborów.

25 kwietnia uczestnicy wybrali się na pierwszą wycieczkę w tym roku. Roli przewodnika podjął się Prezes włodawskiego Oddziału PTTK Mieczysław Tokarski.
Klubowicze, oprowadzani przez Głównego Technologa Mariana Pręciuka, zwiedzili Hutę Szkła w Dubecznie.
Ze zbiorami znajdującymi się w Izbie Regionalnej Ziemi Hańskiej zapoznał uczestników kustosz i regionalista Sławomir Sobolewski.
W Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie Poleskiego Parku Narodowego klubowicze obejrzeli malutkie żółwiki, a następnie udali się na ścieżkę edukacyjną „Czahary".
Zwieńczeniem dnia było ognisko, podczas którego uczestnicy, przy pieczonej kiełbasce, dzielili się świeżymi wrażeniami z wycieczki.
Serdecznie dziękujemy panu Mieczysławowi Tokarskiemu za wspaniały komentarz merytoryczny towarzyszący wyprawie :)

Zajęcia prowadził dyrektor MBP Jacek Żurawski (25 kwietnia, w zastępstwie, Edyta Pietrzak).

Następne spotkanie Klubu Emeryt :) pl już w środę, 9 maja, w sali naukowej biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Logika, psychika i turystyka... kwietniowe spotkania Klubu Emeryt :) pl