Malarskie opowieści Jarosława Romaniuka

Upodobanie do sztuki zgromadziło we wtorkowy wieczór, 15 maja 2018 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie liczne grono uczestników wernisażu prac Jarosława Romaniuka „Rzeka Bug" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.

DSC 0060

Wydarzenie, finalne w tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA" w MBP Włodawa, przebiegało w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze.

Biografię artysty przedstawiła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP, natomiast gości powitał i spotkanie poprowadził dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski.

Jarosław Romaniuk barwnie opowiedział uczestnikom o swoich zainteresowaniach, które poza malarstwem obejmują także m.in. aktorstwo i grafikę komputerową. Zapoznał też słuchaczy z procesem twórczym i emocjami towarzyszącymi powstawaniu dzieł.

Cykl obrazów Jarosława Romaniuka „Rzeka Bug" zrecenzował Profesor Stanisław Baj. Ocena całej serii znajduje się w katalogu dotyczącym wystawy, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

rj 01 katalog 01 rj 01 katalog 02.jpg

Bardzo ciekawym elementem wieczoru było wspólne malowanie obrazu przez uczestników spotkania. Stworzone dzieło można podziwiać w galerii na naszej stronie internetowej.

Nie zabrakło wypowiedzi członków rodziny artysty oraz Jego przyjaciół, którzy z chętnie dzielili się ze zgromadzoną publicznością historiami z dzieciństwa i czasów szkolnych Jarosława Romaniuka.
Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek ufundowany przez artystę.

rj 01 patronat burmistrz

Na wystawie zaprezentowanych zostało 5 obrazów olejnych i 21 akryli. W gablocie można obejrzeć warsztat pracy artysty oraz katalogi z różnych ekspozycji.
Wernisażowi towarzyszyła prezentacja multimedialna w e-galerii zawierająca zarówno fotografie artysty przy różnych formach działalności twórczej oraz zdjęcia powstałych dzieł i projekty plakatów.

Wystawa będzie czynna do 15 czerwca 2018 r. w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Malarskie opowieści Jarosława Romaniuka