Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

Prawdziwą ucztą dla duszy było spotkanie z pisarką Hanną Cygler. Autorka odwiedziła nas w środę 15 maja 2018 r.

DSC 0056

Wszystkich przybyłych gości przywitała Małgorzata Zińczuk zastępca dyrektora ds. merytorycznych MBP we Włodawie. Gospodarzem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych „Pasja", który działa przy naszej bibliotece już od 10 lat.

Uczestnicy spotkania znając doskonale twórczość naszego gościa pytali o kolejne losy poszczególnych bohaterów, kontynuacje kolejnych powieści i plany na przyszłość. „Dzięki moim bohaterom mogę żyć na kredyt w różnych czasach" – tak o swojej twórczości mówi pisarka. Czytelnicy mogą doświadczyć tego samego śledząc losy Rozalii Lubeckiej („Za cudze grzechy"), kiedy odchodzi z domu żeby związać się z ukochanym, ale znienawidzonym przez rodzinę Lubeckich Szuszkinem, pływać na jachcie z Leną Maj i jej przyjacielem milionerem („Tylko kochanka"), czy emigrować do Ameryki po lepsze życie dla siebie i rodziny jak Matylda („Nowe niebo"). Ponadto dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień pracy pisarki i kogo obdarza największym zaufaniem dając do przeczytania jako pierwszemu recenzentowi napisaną książkę.

Dziękując za spotkanie Pani Małgorzata Zińczuk wręczyła autorce upominek ufundowany przez Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.
Na zakończenie czytelnicy otrzymali autografy i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka, zawodowo zajmuje się tłumaczeniami ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności swojej i czytelników pisze powieści obyczajowe nie tylko dla kobiet. Autorka między innymi takich książek jak: „Głowa anioła", „Dwie głowy anioła", „Tryb warunkowy", „Deklinacja męska/żeńska", „Grecka mozaika", „W cudzym domu", „Za cudze grzechy", „Czas zamknięty", „Tylko kochanka", „Nowe niebo".

Spotkanie poprowadziła opiekunka DKK Ewa Krukowska

dkk logo2

Spotkania autorskie odbywają się w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocja Czytelnictwa Dyskusyjne Kluby Książki a sponsorowane jest ze środków Instytutu Książki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Spotkanie autorskie z Hanną Cygler