Szkolenie powiatowe – 24 września 2018 r.

W poniedziałek (24.09.2018 r.) w naszej bibliotece miało miejsce szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

DSC 0142 W programie szkolenia:
1. Kodowanie – warsztaty z podstaw programowania z wykorzystaniem robotów Photon i nie tylko – Mariusz Olejarczyk – Dział Instrukcyjno – Metodyczny WBP w Lublinie.
2. Co warto czytać? - przegląd nowości wydawniczych – Marzena Kopciowska – Dział Dystrybucji WBP w Lublinie.
Ponadto obejrzeliśmy prezentację z przebiegu V edycji projektu edukacji ekonomicznej „O finansach w bibliotece", którą podzielili się z nami pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach.
Nie zabrakło też jak zwykle „prezentów". Na zakończenie spotkania wszystkie biblioteki powiatu włodawskiego otrzymały od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie egzemplarz poezji Jana Pocka z prośbą o wpisanie do inwentarza, a od Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie książkę autorstwa M. Bema pt. „Sobibór. Extermination Camp".
Kolejne i ostatnie szkolenie w tym roku przewidziane jest na grudzień.

Instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego
Ewa Krukowska

Fot. E. Pietrzak i inni

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Szkolenie powiatowe – 24 września 2018 r.