Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

24 maja 2013 roku w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie obchodzono uroczyście Oddziałowy Dzień Bibliotekarza. W spotkaniu, oprócz licznie zgromadzonych przedstawicieli bibliotek z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego, udział wzięli włodawscy przedstawiciele władz samorządowych, placówek i instytucji oraz organizacji społecznych.

Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

Spotkanie było okazją do rozmowy o wartościach zawodowych, wymiany poglądów, wręczenia odznaczeń i złożenia życzeń bibliotekarskich. Wszystkim, którzy umiłowali literaturę i przekonują oraz motywują innych do czytania życzenia złożyli osobiście Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego – Zofia Ciuruś, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie – Jacek Żurawski oraz w liście okolicznościowym Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti – Robert Chełmicki. Wraz z życzeniami radości i satysfakcji z bibliotekarskiej pracy Przewodnicząca Międzypowiatowego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Chełmie Urszula Ogrodniczuk na ręce przewodniczących kół wręczyła nowe legitymacje uprawniające do ulg i bonusów członków SBP. Przewodnicząca Związków Zawodowych Pracowników Bibliotek Publicznych w Chełmie Anna Miszczak szczególne gratulacje za trud w szerzenie czytelnictwa złożyła, dekorując w imieniu Przewodniczącego Federacji Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Związkowego Kultury i Sztuki włodawskie bibliotekarki – Ewę Krukowską i Małgorzatę Zińczuk. W nawiązaniu do obchodów Roku Juliana Tuwima spotkanie uświetnił literacko-muzyczny poranek „Herbatka z Tuwimem” przygotowany przez zespoły „Przedział dla niepalących” i „Iskra” pod kierunkiem funkcjonariusza działu penitencjarnego ds. kulturalno-oświatowych Zakładu Karnego we Włodawie – Elżbiety Rabczewskiej oraz instruktora terapii zajęciowej Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie Roberta Bujalskiego.

Organizatorem uroczystości, w której wzięło udział 70 osób, było koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Oddziałowe Bibliotekarskie Spotkanie 2013 „Na szczeblu włodawskim” było znakomitą okazją do promocji zarówno włodawskiej bibliotekarskiej idei SMO jak i urokliwych zakątków Włodawy. Zaciekawionym gościom bibliotekę zaprezentowali, od piwnicy aż po poddasze, gospodarze poszczególnych agend. Przewodnikiem po deszczowych tego dnia uliczkach włodawskich był Prezes włodawskiego oddziału PTTK Mieczysław Tokarski. W strugach deszczu, na szczęście pod wiatą orchowieckiej „Kiszarni”, świąteczne uroczystości podsumowano przy gorącym bigosie, grillowanej kiełbasce, ale też strofach Juliana Tuwima.

Małgorzata Zińczuk

Krótka fotorelacja z uroczystości

Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

Gości przywitali: Jacek Żurawski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie
i Małgorzata Zińczuk, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji

Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013 Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

Ewę Krukowską i Małgorzatę Zińczuk.

Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013 Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

przygotowany przez zespoły „Przedział dla niepalących” i „Iskra”.

Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Oddziałowy Dzień Bibliotekarza 2013