Sieciaki na wakacjach - zajęcia edukacyjne dla dzieci w GBP Urszulin

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie odbywają się cyklicznie, we wtorki, zajęcia dla dzieci. Tematem spotkań jest bezpieczny Internet. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową przez bibliotekarki. Materiały szkoleniowe pochodzą od Fundacji Orange i Fundacji Dzieci Niczyje z portalu www.sieciakinawakacjach.fdn.pl. Są to filmy, scenariusze zajęć oraz gry i quizy.

Sieciaki na wakacjach

W spotkaniach uczestniczy jednorazowo ośmioro dzieci, które poznają ciekawostki związane z Internetem, uświadamiają sobie ile czasu poświęcają na poszczególne zajęcia i które wiążą się z używaniem komputera oraz poznają problemy, jakie mogą wiązać się z nadmiernym korzystaniem z Internetu. W czasie warsztatów uczą się jak te problemy rozwiązywać, poznają kontakt i miejsca, w których mogą znaleźć pomoc gdy pojawia się zagrożenie. Zajęcia umila słodki poczęstunek przygotowany przez bibliotekarki.

Źródło: GBP Urszulin

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Sieciaki na wakacjach - zajęcia edukacyjne dla dzieci w GBP Urszulin