Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią cz.2

Dzisiaj (31.07.13 r.) odbyło się kolejne, czwarte już, spotkanie Klubu Emeryt :) pl. Uczestnicy obydwu grup, nie zrażeni panującym upałem, licznie stawili się na zajęcia, które tradycyjnie prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski. Dodatkową pomoc klubowiczom zapewniły: Edyta Pietrzak i Ewa Krukowska.

Klub Emeryt :) pl (IV spotkanie)

Podczas spotkania pierwszej grupy uczestnicy rozwijali wiedzę na temat obsługi edytora tekstu. Kontynuowali poznawanie funkcji programu tekstowego poprzez ćwiczenia, utrwalając jednocześnie wiadomości zdobyte na poprzednich zajęciach. Poznali również zasady zapisywania plików tekstowych, a także sposoby późniejszego odnajdywania stworzonych przez siebie dokumentów.
Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszej galerii.

Klub Emeryt :) pl (IV spotkanie)

Druga grupa kontynuowała, rozpoczęty na poprzednim spotkaniu, temat komputerowej obróbki fotografii. Uczestnicy wzięli udział w kursie internetowym dotyczącym zasad poprawnego fotografowania. Natomiast podczas ćwiczeń praktycznych poznali nowe, użyteczne funkcje aparatu cyfrowego i podstawowe zasady użytkowania sprzętu, a po krótkiej sesji zdjęciowej rozpoczęli pracę z świeżo uwiecznionymi w kadrze chwilami, utrwalając wiedzę zdobytą na zajęciach.
Zdjęcia ze spotkania dostępne są w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 7 sierpnia, o godz. 13.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy zaawansowanej. Podczas zajęć uczestnicy poznają nowe przydatne funkcje aparatu cyfrowego oraz kolejne zagadnienia z podstaw komputerowej obróbki zdjęć (jeśli ktoś z Państwa posiada aparat cyfrowy, to prosimy wziąć go na zajęcia).

Natomiast grupa początkująca spotka się w sali naukowej 14 sierpnia (środa) o godzinie 11.00, a tematem zajęć będą zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczestnicy dowiedzą się o niebezpieczeństwach związanych z nieostrożnym użytkowaniem sieci oraz poznają sposoby, które pomogą ustrzec się przed internetowymi zagrożeniami.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl - praca z tekstem i fotografią cz.2