Klub Emeryt :) pl i Archiwizacja i przesyłanie plików

Na dzisiejszym (04.09.13 r.) spotkaniu Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy zapoznali się ze sposobami archiwizacji i przesyłania plików. Poznali możliwości jakie niesie ze sobą proces kompresji danych i ich późniejszego odzyskiwania, a także sposoby przesyłania plików z uwzględnieniem pojemności poczty internetowej zarówno nadawcy jak i adresata.

Klub Emeryt :) pl i Archiwizacja i przesyłanie plików

Uczestnicy dowiedzieli się także o funkcjach umożliwiających przesyłanie plików o pojemności znacznie większej niż proponowana w podstawowej ofercie poczty internetowej, poznając służące do tego celu opcje udostępniane przez profesjonalne i bezpieczne portale. Natomiast w części praktycznej ćwiczyli korzystanie z przeznaczonych do tego celu stron.

Dzisiejsze spotkanie prowadził Marek Paszkowski.
Dodatkową pomoc klubowiczom zapewniła Ewa Krukowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 11 września, o godz. 11.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy początkującej. Temat najbliższych zajęć: Praktyczna obsługa przeglądarek internetowych.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Archiwizacja i przesyłanie plików