Klub Emeryt :) pl i Wyszukiwarka internetowa i inne narzędzia Google

Dzisiejsze spotkanie (25.09.13 r.) Klubu EmerytUśmiechpl poświęcone było poznaniu zasad działania wyszukiwarki internetowej oraz innych narzędzi dostępnych w zakresie usług oferowanych przez Google.
Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski, dodatkową pomoc klubowiczom zapewniła Ewa Krukowska.

Klub Emeryt :) pl i Wyszukiwarka internetowa i inne narzędzia Google

Uczestnicy poznali funkcje i zasady działania wyszukiwarki Google. Zaznajomili się z możliwościami jakie daje umiejętność korzystania z poszczególnych oferowanych przez nią usług. Zapoznali się także ze sposobami wyszukiwania pożądanych treści w zależności od formy ich zapisu w przestrzeni globalnej sieci informatycznej.
W części warsztatowej ćwiczyli praktyczne wykorzystanie świeżo nabytej wiedzy. Począwszy od wyszukiwania informacji tekstowych o naszym mieście, poprzez zapoznanie się z wirtualną mapą i zdjęciami satelitarnymi Włodawy aż po internetowy spacer odbyty z wykorzystaniem narzędzi Google.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 2 października, o godz. 13.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy zaawansowanej. Tematem zajęć będzie obsługa programu graficznego Gimp.

Natomiast grupa początkująca spotka się w sali naukowej 9 października (środa) o godzinie 11.00, uczestnicy poznają zasady korzystania ze stron służących do dokonywania zakupów przez Internet.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Wyszukiwarka internetowa i inne narzędzia Google