Klub Emeryt :) pl i Zakupy przez Internet

Podczas dzisiejszego spotkania (09.10.13 r.) Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy poznawali kolejne etapy procesu dokonywania zakupów przez Internet. Zaznajomili się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetowych portali aukcyjnych, formami zapłaty za zamówione towary i usługi oraz możliwościami wyboru sposobu doręczenia nabytych dóbr.

Klub Emeryt :) pl i Zakupy przez Internet

Uczestnicy poznali popularne witryny internetowe dysponujące narzędziami umożliwiającymi użytkownikom łatwe i szybkie wyszukiwanie atrakcyjnych towarów oraz korzystnych ofert sklepowych. Dowiedzieli się o różnorodności profilów serwisów aukcyjnych, poczynając od ogólnych, a kończąc na wąskim zakresie proponowanych produktów (apteka internetowa) lub usług (biuro turystyczne). Poznali także serwisy internetowe służące porównaniu cen artykułów oferowanych za pośrednictwem różnych portali aukcyjnych. Dowiedzieli się też o proponowanych formach płatności, a także serwisach internetowych oferujących usługi pośrednictwa finansowego podczas dokonywania zakupów. Poznali także możliwości wyboru sposobu doręczenia przesyłek.

W części praktycznej uczestnicy ćwiczyli wykorzystanie świeżo nabytej wiedzy wyszukując interesujące ich produkty i usługi na poznanych stronach internetowych. Dokonano też jednego zakupu, niestety przedmiot aukcji objęty został tajemnicą (tajne/poufne), więc nie ośmielę się zdradzić jego nazwy.

Dzisiejsze spotkanie prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
W części warsztatowej pomoc klubowiczom zapewnili: Ewa Szewczyk i Marek Paszkowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.
Już w przyszłą środę, 16 października, o godz. 13.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy zaawansowanej. Uczestnicy będą kontynuowali naukę obsługi programu graficznego Gimp.
Natomiast grupa początkująca spotka się w sali naukowej 23 października (środa) o godzinie 11.00. Temat zajęć: Biblioteka w Internecie.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Zakupy przez Internet