Angielski dla seniorów - lekcja pierwsza

LESSON 1
TOPIC: Spelling (literowanie)

Kurs

Pierwsza lekcja za nami. W poniedziałek 7 października i w czwartek 10 października w sali naukowej Biblioteki odbyły się pierwsze zajęcia z nauki języka angielskiego. Uczestnicy obydwu grup otrzymali "wyprawkę kursową" (teczkę na materiały dydaktyczne, zeszyt, 2 długopisy – niebieski i czerwony), identyfikatory i przede wszystkim pierwsze materiały dydaktyczne.
Lektor Elżbieta Rabczewska zapoznała nas z alfabetem angielskim oraz wymową liter. Wytłumaczyła też pojęcie trankrypcji i apostrofu. Podczas ćwiczeń grupowych i indywidualnych literowaliśmy wyrazy nawiązujące do naszych domów (m.in.:house – dom, bed – łóżko, table – stół, window - okno) oraz naszych rodzin (m.in.: mother – matka, father – ojciec, child – dziecko, son – syn, brother – brat).

Grupy przyjęły nazwy (oczywiście angielskie):

Grupa I – Tuesday (Wtorek),

Kurs

Grupa II – Thursday (Czwartek)

Kurs

Zajęcia przebiegły w koleżeńskiej i wesołej atmosferze. Okazało się, że kurs nie tylko uczy, ale i bawi. Na szczęście, przy literowaniu, nie potrzebne były kluski, a i Pani Ela nie stawiała ocen, za to nie szczędziła nam pochwał.

Małgorzata Zińczuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"