Angielski dla seniorów - lekcja druga

LESSON 2
TOPIC: Noun (rzeczownik)

Angielski dla seniorów - lekcja druga

Żarty się skończyły. Lekcja zaczęła się od odpytania z pracy domowej; wymowy samogłosek i przeliterowania swoich imion. Pani Ela, lektor wielkiego serca, okazała duże zadowolenie.

Na wtorkowych (15.10.)

Angielski dla seniorów - grupa Tuesday

i czwartkowych (17.10)

Angielski dla seniorów - grupa Thursday

zajęciach omówione zostały zasady użycia przedimka nieokreślonego a i an przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej.

Przy okazji okazało się, że angielskie rzeczowniki dzielą się na policzalne (countable) i niepoliczalne (uncountable). Jedną z zasad angielskiego gentlemana jest, że o pieniądzach się nie rozmawia, nie wspominając o ich liczeniu... Zapewne dlatego rzeczownik money – pieniądze znalazł się w grupie rzeczowników niepoliczalnych w języku angielskim.

Zadanie domowe: Połącz ze sobą wyrazy i obrazki. Wstaw a lub an przed rzeczownikami: year, orange, plum, inkpot, chair, trumpet, drum, penguin, ant, ostrich, bat, uncle, aunt, mitten, hat.

Gosia (dƷi – ou – es – ai – e)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"