W środę, (10 kwietnia) odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z grupy „Misie” pod opieka pani Doroty Winiarczyk z Przedszkola Miejskiego Nr 2 we Włodawie.

DSC0041

Podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci, zaprezentowałam moim miłym gościom bajkę o wielkanocnym kurczaczku, która wprawiła wszystkich w nastrój przedświąteczny. Przygody głównego bohatera zainspirowały nas twórczo. Podczas warsztatów plastycznych, wszystkie dzieci malowały kurczaczki.
Ze względu na to, że grupa była w naszej bibliotece po raz pierwszy, oprowadziłam naszych milusińskich po wszystkich agendach i galeriach. W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły Czytelnię Internetową, Dział Regionalny a także prace Poli Łubkowskiej w Galerii Na Piętrze „W oczach portretu”. Następnie podążyliśmy na kolejną wystawę w Galerii Na Parterze. Tam moi mali goście zachwycali się pracami autorstwa pani Krystyny Igras „W zakątkach Bugu” Później poszliśmy do Wypożyczalni dla Dorosłych. Korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy zakończyć nasze spotkanie w Ogródku bibliotecznym, gdzie galeria SMO prezentuje „Rozbrykane koty”. Moi mili goście uznali wizytę za udaną. Obiecali częściej nas odwiedzać. Serdecznie zapraszamy do Oddziału dla Dzieci.

Małgorzata Topolska

Fot. J. Orzeszko, M. Topolska