Klub Emeryt :) pl i Biblioteka w Internecie

Podczas dzisiejszego spotkania (23.10.13 r.) Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy skupili się wokół tematu: Biblioteka w Internecie.

Klub Emeryt :) pl i Biblioteka w Internecie

Uczestnicy poznali popularne witryny internetowe oferujące dostęp do wirtualnych bibliotek. Dokonali przeglądu stron dysponujących narzędziami umożliwiającymi użytkownikom łatwe i szybkie wyszukiwanie potrzebnych publikacji. Zapoznali się także z portalem internetowym wolnelektury.pl udostępniającym darmowe opracowania, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.

Uczestnicy zaznajomili się także z katalogiem online naszej biblioteki. Poznali procedurę logowania oraz dowiedzieli się o korzyściach związanych z umiejętnością obsługiwania konta czytelnika w bibliotecznej bazie danych.

W części praktycznej uczestnicy ćwiczyli wyszukiwanie wybranych pozycji w cyfrowych zasobach wirtualnych bibliotek.

Dzisiejsze spotkanie prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Dodatkową pomoc klubowiczom zapewnili: Ewa Krukowska i Marek Paszkowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.
Już w przyszłą środę, 30 października, o godz. 13.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy zaawansowanej. Uczestnicy będą kontynuowali naukę obsługi programu graficznego Gimp.
Natomiast grupa początkująca spotka się w sali naukowej 6 listopada (środa) o godzinie 11.00. Temat zajęć: Bank w Internecie.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Biblioteka w Internecie