Angielski dla seniorów - lekcja czwarta

LESSON 4
TOPIC: Gość specjalny – NATIVE SPEAKER – Rob Lewis – dyrektor London Centre of English we Włodawie

Hello, how do you do? – przywitał nas Rob i pierwsze lody zostały przełamane.

Kurs

W środę 23 października w bibliotecznej sali konferencyjnej spotkał się wtorek z czwartkiem. Na spotkaniu grupy Tuesday i Thursday z Robem Lewisem pani Lektor była głównie tłumaczem i podpowiadaczem. Na szczęście, bo Rob to Londyńczyk i język polski bardziej rozumie, niż umie się nim posługiwać. Szanse były więc wyrównane.

Podczas tej nietypowej lekcji poznaliśmy zwroty grzecznościowe (proszę, dziękuję, przepraszam, itp.), formy powitania i pożegnania w zależności od pory dnia, kolory, liczebniki, a przede wszystkim pytania i zwroty używane przy zawieraniu znajomości. Mamy nadzieję na uniknięcie nieporozumień podczas wizyty w Londynie, gdzie wielu z nas wkrótce się udaje.

Małgorzata Zińczuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Angielski dla seniorów - lekcja czwarta