Angielski dla seniorów - lekcja piąta

LESSON 5
TOPIC: Liczebniki główne, dni tygodnia, rodzina i jej członkowie.

Kurs

Minęła kolejna, piąta już, lekcja nauki języka angielskiego. Podczas każdego spotkania uczestnicy utrwalają umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz zapoznają się z nowymi tematami poznając następne słówka i zwroty. Po ostatnich zajęciach słuchacze potrafią wymienić liczebniki główne, nazwać dni tygodnia oraz przedstawić członków swoich rodzin.

Podczas piątej lekcji (29 i 31 października) uczestnicy pilnie ćwiczyli wymowę zarówno poznanych wcześniej słówek jak i podanego na poprzednich zajęciach wiersza. Po utrwaleniu, nabytej uprzednio, wiedzy rozpoczęli zapoznawanie się z nowym tematem. Dzisiejsza lekcja poświęcona była nauce liczebników głównych, nazwaniu dni tygodnia i członków rodzin.
Po części teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia. Najpierw była matematyka, w czasie której uczestnicy utrwalali angielskie nazwy liczebników głównych wykonując podstawowe działania na liczbach. Natomiast podczas nauki nazw dni tygodnia i członków rodzin słuchacze podjęli się zadań polegających na przyporządkowaniu odpowiednich obrazków do ich angielskich nazw. Zarówno pierwsza, teoretyczna, część zajęć jaki i druga, praktyczna, przebiegły sprawnie i szybko.

Następne zajęcia obu grup odbędą się w poniedziałek, 4 listopada o godz. 12.00 w sali konferencyjnej naszej biblioteki. „Tuesday” i „Thursday” spotkają się na lektoracie z języka angielskiego z Izabelą Lewis, nauczycielem London Centre of English we Włodawie.

Praca domowa: Crossword (krzyżówka) i Wordsearch (wyszukiwanie słów). Należy rozwiązać zadania dotyczące nazwania dni tygodnia i członków rodzin.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"