Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci

Wczorajsze (13.11.13 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyły zasad bezpieczeństwa w sieci.

Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci

Podczas wczorajszych zajęć, prowadzonych przez Dyrektora MBP Jacka Żurawskiego, uczestnicy zapoznawali się z zasadami bezpiecznego poruszania się w Internecie. Dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego korzystania z wirtualnej sieci oraz sposobach zabezpieczenia się przed niepożądanymi skutkami. Nabyli wiedzę jak ważne jest instalowanie odpowiednich programów uniemożliwiających osobom niepowołanym wirtualny dostęp zarówno do osobistych kont internetowych jak i samego sprzętu komputerowego. Dowiedzieli się też jak dużą rolę odgrywa właściwa konfiguracja samego połączenia internetowego.

Uczestnicy omówili też tematy ochrony danych osobowych, poszanowania prawa własności, a także poufności haseł dostępu oraz obejrzeli krótki film edukacyjny dotyczący portali społecznościowych i zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania tego typu stron.

Temat bezpieczeństwa w sieci jest bardzo rozległy, ale też niezwykle ważny. Wczorajsze zajęcia nie wyczerpały zagadnienia, dlatego ta kwestia jeszcze wróci podczas spotkań Klubu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia: harmonogram spotkań.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci