Angielski dla seniorów - lekcja ósma

Lesson 8
Topic: Plurals continuation

Angielski dla seniorów lekcja ósma

Na zajęciach w tym tygodniu (12 i 14 listopada 2013 r.) po powtórzeniu pierwszych trzech zasad kontynuowaliśmy dalsze zmagania z liczbą mnogą. Poznaliśmy kolejną zasadę jej tworzenia.

Czwarta zasada dotyczy wyrazów zakończonych na -f lub -fe. Tworząc liczbę mnogą -f zamieniamy na -v i dodajemy końcówkę -es. Poznaliśmy również wyjątki odbiegające od tej reguły. Później zajęliśmy się irregular plurals czyli formą nieregularną niektórych rzeczowników oraz rzeczownikami mającymi podwójną liczbę mnogą. W celu utrwalenia nabytych na ostatnich dwu lekcjach wiadomości wspólnie rozwiązywaliśmy ćwiczenia gramatyczne.

W ramach pracy domowej mamy za zadanie dokończyć ćwiczenia oraz utrwalić nowo poznane słówka.

Olga Puś

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"