Klub Emeryt :) pl i Aukcje internetowe - tworzenie konta i zakupy na allegro.pl

Podczas dzisiejszego spotkania (20.11.13 r.) Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy poznawali kolejne etapy procesu dokonywania zakupów przez Internet. Zaznajomili się z zasadami bezpiecznego korzystania z internetowego portalu aukcyjnego allegro.pl, formami zapłaty za zamówione towary oraz możliwościami wyboru sposobu doręczenia nabytych dóbr.

Klub Emeryt :) pl i Aukcje internetowe - tworzenie konta i zakupy na allegro.pl

Uczestnicy poznali zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z portalu aukcyjnego allegro.pl. Nabyli wiedzę o różnorodności produktów oferowanych poprzez witrynę, a także o tych rodzajach artykułów, których handel w sieci nie obejmuje. Dowiedzieli się o narzędziach umożliwiających użytkownikom łatwe i szybkie wyszukiwanie atrakcyjnych towarów oraz sposobach nabycia wybranych produktów. Poznali metodę weryfikacji usług sprzedawców poprzez funkcję komentarzy wystawianych przez allegrowiczów. Dowiedzieli się też o proponowanych formach płatności, a także możliwości wyboru sposobu doręczenia przesyłek.

W części praktycznej uczestnicy zakładali konta osobiste na portalu aukcyjnym allegro.pl, ćwiczyli też wykorzystanie świeżo nabytej wiedzy wyszukując interesujące ich produkty.

Dzisiejsze spotkanie prowadzili: Dyrektor MBP Jacek Żurawski (część teoretyczna) i Ewa Szewczyk (część praktyczna).
Dodatkową pomoc klubowiczom zapewniła Ewa Krukowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia: harmonogram spotkań.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Aukcje internetowe - tworzenie konta i zakupy na allegro.pl