Angielski dla seniorów - lekcja dziewiąta

LESSONS: 9
TOPIC: Conttables and uncontables

Angielski dla seniorów - lekcja 9

W tym tygodniu 19 listopada oraz 21 listopada na początku zajęć Edyta Pietrzak kierownik Działu Regionalnego przedstawiła nowa ofertę biblioteki „Angielski 123”. W kilku słowach zapoznała uczestników z zasadami korzystania z bezpłatnego e-learningowego (komputerowego) dostępnego w naszej bibliotece kursu języka angielskiego.

Lekcję angielskiego rozpoczęliśmy od powtórzenia materiału z dwóch ostatnich zajęć czyli utrwalaliśmy zasady tworzenia liczby mnogiej rzeczowników poprzez rozwiązywanie zadanych do domu ćwiczeń. Następnie przeszliśmy do dzisiejszego tematu zajęć którym były rzeczowniki policzalne i niepoliczalne czyli conttables and uncontables. I tak wiemy już, że rzeczowniki: policzalne (conttables) mogą występować w liczbie pojedynczej i mnogiej. Niepoliczalne (uncontables) nie występują z przedimkiem nieokreślonym a/an nie mają też form liczby mnogiej. Są to najczęściej nazwy substancji lub pojęć abstrakcyjnych, których nie można policzyć tj., rzeczowniki oznaczające materiały, substancję, żywność i płyny czy zjawiska przyrodnicze.

Pracą domową jest dokończenie ćwiczeń w celu lepszego utrwalenia conttables and uncontables (rozwiązać pozostałe ćwiczenia).

Olga Puś

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"