W świecie cyfrowym - konferencja

Z internetu można korzystać bezpiecznie i pożytecznie, a najnowsze technologie oswoić – przekonywali organizatorzy konferencji szkoleniowej.

W świecie cyfrowym - konferencja

W piątek 22 listopada jako Lataranik Polski Cyfrowej i jedyny bibliotekarz z powiatu włodawskiego, chełmskiego uczestniczyłam w konferencji i warsztatach zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji „W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy”.

W konferencji przedstawiono program e-Twinnig – to europejska współpraca szkół i przedszkoli realizowana przy pomocy mediów elektronicznych. Program umożliwią taką współprace placówkom w całej Europie. Oferuje nauczycielom warsztaty doskonalenia zawodowego, kursy e-lerningowe oraz seminaria kontaktowe, podczas których uczestnicy wymieniają doświadczenia z kolegami z innych krajów i znajdują partnerów do współpracy. Centralnym punktem programu jest europejski portal www.eTwinning.net – unikalna platforma, która umożliwia wszystkim zainteresowanym użytkownikom kontakt, spotkania online,e-lerning.

W Polsce eTwinning od blisko 10 lat rozwija się bardzo dynamicznie. Prowadzi go Narodowe Biuro Kontaktowe, które działa w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Do programu mogą włączyć się wszystkie przedszkola i szkoły posiadające uprawnienia szkół publicznych i realizujące podstawę programową. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku 3-19 lat. ETwinning jest łatwo dostępny – wszystkie narzędzia niezbędne zawarte są na platformie www.etwinning.net.
W części warsztatowej wzięłam udział w sesji poświęconej e-safety bezpiecznemu Internetowi.

Zachęcam nauczycieli z naszego regionu do zapoznania się z programem eTwinning i wzięcia udziału bo jest dla wszystkich. Naprawdę warto.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska
BPG Hańsk