Dzień Postaci z Bajek w BPG Hańsk

29 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku odbyła się impreza czytelnicza z okazji „Dnia postaci z bajek”. Był to konkurs, w którym dzieci z przedszkola oraz klas I-III z terenu gminy miały okazję wcielić się w ulubione postacie bajkowe.

Dzień Postaci z Bajek w BPG Hańsk

Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu stroju wybranego bohatera z bajki. Na scenie zaprezentowały się m. in. Wróżki, Księżniczki, Calineczki, Myszka Miki, Pszczółka Maja, Smerfetka, kot Filemon, król Maciuś I, Pocahontas, Esmeralda, Czerwony Kapturek oraz wiele innych.
Komisja konkursowa: p. Ewa Krukowska – instruktor powiatowy z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, Renata Mozołowska – artysta-plastyk oraz Ariel Struski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku postanowiła nagrodzić wszystkie klasy biorące udział w rywalizacji, wyróżniając jednocześnie indywidualnie stroje Pana Kleksa, Krecika, Pipi Pończoszanki, Pszczółki Mai oraz Wilka z „Jasia i Małgosi”.
Każda klasa otrzymała nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i słodycze. Konkurs był kolejną akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych oraz okazją do wspólnej zabawy, w którą włączyły się nie tylko dzieci, ale również rodzice i nauczyciele.
Imprezę zorganizowała Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Agnieszka Wróbel
BPG Hańsk