Angielski dla seniorów - lekcja dziesiąta

Lesson 10

angielski dla seniorów - lekcja 10

W poprzednim tygodniu (26 i 27 listopada 2013 r.) na lekcjach ponownie pojawili się asystenci – absolwenci kursu w Zakładzie Karnym. Byli to Łukasz, Piotr, Rafał oraz po raz pierwszy dwóch Grzegorzy. Panowie pomogli sprawdzić poprawność rozwiązanych w domu ćwiczeń oraz wyjaśniali jeszcze raz zawiłości rzeczowników policzalnych i nie policzalnych conttables and uncontables.

Następnie przeszliśmy do zaimków osobowych personal pronous. Poznaliśmy również zaimki osobowe z formą czasownika to be. Wiadomości na ten temat bardzo przystępnie przedstawili nam asystenci pani lektor, a wszelkiego rodzaju indywidualne wątpliwości były rozwiązywane „od ręki” przez zwiększone grono nauczycieli. Nabyte wiadomości utrwaliliśmy uzupełniając ćwiczenia do tego tematu.
Po przerwie w drugiej części zajęć poczuliśmy nastrój przedświąteczny za sprawą kolędy We wish you a Merry Christmas. Po przetłumaczeniu tekstu na język zrozumiały dla wszystkich obecnych i po kilkukrotnym przeczytaniu mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać nowo poznaną kolędę przy akompaniamencie muzycznym w wykonaniu podopiecznych pani Eli. Po skończonych zajęciach obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy.

Olga Puś

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań w naszej galerii:
Grupa "Tuesday"
Grupa "Thursday"