Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci - c. d.

Dzisiejsze (11.12.13 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyły zasad bezpieczeństwa w sieci.

Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci - c. d.

Podczas dzisiejszych zajęć, prowadzonych przez Dyrektora MBP Jacka Żurawskiego, uczestnicy kontynuowali temat bezpiecznego poruszania się w Internecie. Dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z nieostrożnego korzystania z wirtualnej sieci oraz sposobach zabezpieczenia się przed niepożądanymi skutkami.

Nabyli wiedzę jak ważne jest instalowanie odpowiednich programów antywirusowych zabezpieczających dostęp do elektronicznych dokumentów, a także jak bronić się przed wirtualnymi atakami mającymi na celu wyłudzanie poufnych informacji osobistych (phishing) i innymi rodzajami oszustw (Nigerian scam) na jakie narażeni są użytkownicy światowej pajęczyny informacyjnej. Dowiedzieli się też jak dużą rolę odgrywa właściwa konfiguracja systemu komputerowego i połączenia internetowego.

Uczestnicy omówili też tematy ochrony danych osobowych i poufności haseł dostępu a także obejrzeli krótki film edukacyjny dotyczący zagrożeń na jakie narażeni są użytkownicy Internetu podczas poruszania się w wirtualnym świecie.

Dodatkową pomoc uczestnikom podczas spotkania zapewniły: Ewa Krukowska i Olga Puś.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 18 grudnia, o godz. 11.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy początkującej. Temat zajęć: Zasady bezpiecznego korzystania z komputera.
Natomiast następne spotkanie grupy zaawansowanej odbędzie się 8 stycznia 2014 r. (środa), o godz. 13.00. Temat zajęć: Zapoznanie się z systemem Linux.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Bezpieczeństwo w sieci - c. d.