Klub Emeryt :) pl i Zasady bezpiecznego korzystania z komputera

Dzisiejsze (18.12.13 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyły zasad bezpiecznego korzystania z komputera.

Klub Emeryt :) pl i Zasady bezpiecznego korzystania z komputera

Podczas dzisiejszych zajęć, prowadzonych przez Dyrektora MBP Jacka Żurawskiego, uczestnicy rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa podczas użytkowania komputera. Dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie wynikają z braku ostrożności podczas korzystania z pc oraz sposobach zabezpieczenia się przed nimi. Nabyli wiedzę jak ważne jest używanie odpowiednich programów antywirusowych zabezpieczających dostęp do elektronicznych dokumentów. Dowiedzieli się też jak dużą rolę odgrywa właściwa konfiguracja systemu komputerowego i programów zabezpieczających przed wirtualnym atakiem oraz obejrzeli wersję demonstracyjną działania programu antywirusowego podczas próby instalacji złośliwego oprogramowania.

Klub Emeryt :) pl i Zasady bezpiecznego korzystania z komputera

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w Czytelni Internetowej, dlatego też uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą multimedialną proponowaną przez agendę Obraz. Zaznajomili się też z technicznymi funkcjami nowoczesnego sprzętu komputerowego udostępnianego czytelnikom, a także możliwościami jakie niesie ze sobą umiejętność korzystania z oprogramowania zainstalowanego w czytelnianych urządzeniach.

Dodatkową pomoc uczestnikom podczas spotkania zapewnili: Marek Paszkowski i Ewa Szewczyk.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Następne spotkanie grupy zaawansowanej odbędzie się 8 stycznia 2014 r. (środa) o godz. 13.00. Temat zajęć: Zapoznanie się z systemem Linux.
Natomiast klubowicze z grupy początkującej spotkają się 15 stycznia 2014 r. (środa) o godz. 11.00. Zajęcia będą dotyczyły fotografii cyfrowej.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Zasady bezpiecznego korzystania z komputera