Poradnik Projektu Czytacz

W grudniu 2013 roku ukazał się Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy organizujących głośne czytanie dla seniorów... i nie tylko, który zawiera doświadczenia pracowników bibliotek i wolontariuszy uczestniczących w pilotażowym projekcie Czytacz.

Poradnik projektu Czytacz

Przez dwa wakacyjne miesiące 2013 roku pięć bibliotek publicznych (z Bielska-Białej, Hańska, Iłży, Rybnika i Starego Strącza) pod opieką Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowało pilotażowy projekt "Czytacz". "Czytacze" – wolontariusze lub bibliotekarze – przynosili książki do domów starszych osób i czytali im na głos. Głośne czytania były organizowane także w szpitalach i domach pomocy społecznej, a najmłodsi czytelnicy bibliotek uczestniczących w projekcie czytali książki swoim dziadkom.
Na bazie tych działań powstał Poradnik dla bibliotekarek i bibliotekarzy organizujących głośne czytanie dla seniorów... i nie tylko.

W publikacji można znaleźć między innymi:

• opis różnych wariantów głośnego czytania osobom starszym,
  • informacje na temat współpracy z wolontariuszami - czytaczami,
  • narzędzia i pomysły na promocję projektu wśród mieszkańców,
  • wskazówki na temat zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom projektu,
  • pomysły na szukanie sojuszników.

Informacja:
Program Rozwoju Bibliotek

Zachęcamy do lektury Poradnika, zwłaszcza, że wśród bibliotek biorących udział w pilotażowym projekcie była gminna biblioteka z powiatu włodawskiego:  BPG Hańsk.

Serdecznie gratulujemy!

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Poradnik Projektu Czytacz