Klub Emeryt :) pl i System operacyjny Linux Ubuntu

Dzisiejsze spotkanie (08.01.14 r.) Klubu EmerytUśmiechpl dotyczyło systemu operacyjnego Linux Ubuntu.

Klub Emeryt :) pl i System operacyjny Linux Ubuntu

Ubuntu to stare afrykańskie słowo oznaczające "człowieczeństwo dla wszystkich". Kierując się tym przesłaniem firma Canonical Ltd. opracowała i udostępniła opartą na Debianie dystrybucję Linuksa Ubuntu” – czytamy na stronie Polskiego Forum Użytkowników Ubuntu.

Klub Emeryt :) pl i System operacyjny Linux Ubuntu

Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy rozpoczęli cykl spotkań poświęconych poznawaniu funkcji i zasad działania Ubuntu. Zaznajomili się z możliwościami jakie daje umiejętność korzystania z poszczególnych narzędzi oferowanych w systemie Linux. Dowiedzieli się też o możliwości pozyskania systemu, instalacji i podstawach obsługi oprogramowania.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Dodatkową pomoc uczestnikom podczas spotkania zapewnił Marek Paszkowski.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 15 stycznia, o godz. 11.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy początkującej. Tematem zajęć będzie fotografia cyfrowa.

Natomiast grupa zaawansowana spotka się w sali naukowej 22 stycznia (środa) o godzinie 13.00, uczestnicy będą kontynuować rozpoczęty na dzisiejszych zajęciach temat: System operacyjny Linux Ubuntu.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i System operacyjny Linux Ubuntu