Biblioteka w Hańsku wyróżniona w społecznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

Już po raz trzeci Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013. Na konkurs napłynęło 137 sprawozdań z całego kraju. Liderem kampanii na terenie gminy Hańsk jest bibliotekarka Agnieszka Wróbel.

Dyplom dla BPG Hańsk

Biblioteka w Hańsku promuje ideę głośnego czytania najmłodszym i stwarza dzieciom szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym, prowadząc imprezy czytelnicze, animując do działań nauczycieli. Nagroda w akcji CPCD jest wielkim wyróżnieniem i docenieniem pracy biblioteki.

Dyplom dla BPG Hańsk

W ciągu roku BP w Hańsku prowadzi wiele imprez czytelniczych, np. cykliczne spotkania z dziećmi z oddziału przedszkolnego, pn. „Zaczarowana biblioteka”.
Biblioteka organizuje także „Tydzień czytania”, „Tydzień bibliotek”, „Noc z Andersenem”, „Dzień postaci z bajek”, „Święto Pluszowego Misia”, „Dzień Czekolady”, „Czarna książka kolorów – zajęcia o niepełnosprawności”, czy „Sieciaki na wakacjach – bezpieczeństwo w sieci”.

Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom’’, rozpoczęta w czerwcu 2001 roku przez Fundację ABC XXI, polega na prowadzeniu działań informacyjnych, kulturalnych, mających na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i rodziców. Kampania zachęca rodziców, opiekunów i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom.

Agnieszka Wróbel

Gratulujemy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Biblioteka w Hańsku wyróżniona w społecznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom"