Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa

Podczas dzisiejszego spotkania (15.01.14 r.) Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy zdobywali wiedzę na temat fotografii cyfrowej.

Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa

W czasie dzisiejszego spotkania uczestnicy poznali sposoby utrwalania obrazów w postaci cyfrowej. Dowiedzieli się o formatach zapisu danych, rozdzielczości zarejestrowanych fotografii i optymalnych wymaganiach technicznych podczas gromadzenia i przesyłania plików. Poznali podstawy działania narzędzi służących do cyfrowego utrwalania obrazów (skaner i aparat fotograficzny). Dowiedzieli się też o sposobach przechowywania danych na różnych nośnikach (CD, pendrive, karta pamięci, dysk) oraz programach przeznaczonych do edycji fotografii.

Zajęcia prowadził Dyrektor MBP Jacek Żurawski.
Dodatkową pomoc uczestnikom podczas spotkania zapewniła Ewa Krukowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w kursie zapraszamy na kolejne zajęcia.

Już w przyszłą środę, 22 stycznia, o godz. 13.00 w sali naukowej MBP spotkają się klubowicze z grupy zaawansowanej. Temat zajęć: System operacyjny Linux Ubuntu c. d.
Natomiast grupa początkująca spotka się w sali naukowej 29 stycznia (środa) o godzinie 11.00, uczestnicy będą kontynuować zajęcia dotyczące fotografii cyfrowej.

Zgodnie z zapowiedzią planowane jest stworzenie kolejnej grupy początkującej. Aktualnie trwa nabór nowych uczestników kursu obsługi komputera od podstaw. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach zachęcamy do zgłaszania swojej kandydatury u p. Ewy Krukowskiej.

Zapraszamy :)

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Fotografia cyfrowa