Konkurs "Książka Roku 2013"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłasza VIII edycję konkursu na piękną i wartościową książkę dotyczącą regionu lubelskiego.
Celem konkursu jest promocja dorobku edytorskiego Lubelszczyzny, a zwłaszcza publikacji dotyczących jej historii, tradycji kulturalnych i walorów krajoznawczo-turystycznych.
Na konkurs można zgłaszać wydawnictwa niebeletrystyczne: naukowe, popularnonaukowe, albumy wydane w 2013 r.

Termin zgłaszania prac upływa 23 maja 2014 r.

Publikacje należy dostarczać do siedziby Biblioteki lub nadsyłać na adres:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
im. Hieronima Łopacińskiego
ul. Narutowicza 4,
20-950 Lublin
z dopiskiem na kopercie „Książka Roku 2013”.

Prace będą oceniane przez jury konkursowe w trzech grupach tematycznych:
1. Lublin;
2. Lubelszczyzna;
3. Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego.

Książki z dwóch pierwszych grup będą rozpatrywane w dwóch kategoriach: wydawnictwo monograficzne i wydawnictwo albumowe.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny na stronie WBP Lublin.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie Wawrzynów Pawła Konrada nastąpi 13 czerwca 2014 r. podczas otwarcia VIII Lubelskich Targów Książki organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego.

Wszystkie publikacje będą eksponowane na stronie internetowej Biblioteki oraz na wystawie pokonkursowej.

Książki przyjmuje i szczegółowych informacji udziela Edyta Ścibor (tel. 081 52 87 428) w godzinach 8.00-15.30.

Informacja: WBP Lublin

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Konkurs "Książka Roku 2013"