Grupa Mowa Żywa. "Latający Uniwersytet Historii Mówionej" - NABÓR WCIĄŻ TRWA!

Przedłużyliśmy termin naboru do projektu „Latający Uniwersytet Historii Mówionej”. Każdy, kto jeszcze nie zdążył wysłać swojego zgłoszenia ma jeszcze szansę!

Latający Uniwersytet Historii Mówionej - nabór

Celem projektu jest stworzenie nieformalnej szkoły oral history i art communities we Włodawie. Szkoła angażować ma młodzież ponadgimnazjalną, z Włodawy i okolic, w wieku 16-18 lat, w badania nad regionem.
Program obejmuje spotkania i wyjazdy studyjne, weekendowe, z zagwarantowanym noclegiem, wyżywieniem i transportem.

Dążymy do stworzenia innowacyjnej ścieżki nauczania, dla młodych ludzi, o historii miejsca w którym żyją, przez użycie metody oral history, researchu oraz twórczego przetworzenia zgromadzonych dokumentów.
Pomysł zrodził się z potrzeby wzmocnienia edukacji pozaformalnej i propozycji stworzenia miejsca, w którym młodzież mogłaby nabywać nowych kompetencji społecznych i praktycznych umiejętności w użyciu nowoczesnych mediów.

Najnowsze badania wykazują, że młodzi ludzie nie potrafią odnaleźć się w gąszczu internetowych nowinek i samodzielnie oraz kreatywnie posługiwać się ogólnodostępnymi technologiami. Szczególnie wykluczeni są pod tym względem uczniowie z biedniejszych rejonów Wschodniej Polski i małych miasteczek bez infrastruktury.

Chcemy zachęcić ich do poznawania swojego miejsca zamieszkania w sposób innowacyjny, który pomoże zrozumieć im wartość przestrzeni, w której żyją oraz możliwość rozwijania się w aktywnych działaniach na rzecz popularyzowania swojego regionu. Wątkiem wyjściowym dla ich poszukiwań będzie wielowątkowa etnicznie przeszłość polsko-ukraińsko-białoruskiego pogranicza.

Informacja z projektu Latający Uniwersytet Historii Mówionej,
koordynator Aleksandra Zińczuk

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Grupa Mowa Żywa. "Latający Uniwersytet Historii Mówionej" - NABÓR WCIĄŻ TRWA!