Na dzisiejsze (12.02.14 r.) zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl zaplanowany został temat: Przeglądarki stron internetowych – wybór najlepszych programów.

Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy, poza zapoznaniem się z zaplanowanym tematem, kontynuowali także omawianie zagadnień z poprzednich zajęć.
Ponadto, ze względu na wczorajsze obchody Dnia Bezpiecznego Internetu kursanci zapoznali się z ideą święta.
„11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.
Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizatorzy chcą szczególnie podkreślić potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Centralnym punktem obchodów DBI w Polsce jest konferencja dla przedstawicieli sektora edukacyjnego i profesjonalistów pracujących z dziećmi, która odbywa się 11 lutego 2014 r. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie”
– czytamy na stronie Safer Internet.

Zajęcia prowadził Marek Paszkowski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Od lutego obie dotychczasowe grupy (początkująca i zaawansowana) zostały połączone w jedną i będą spotykać się w środy o godz. 13.00 w sali naukowej MBP.
Kolejne zajęcia odbędą się 19 lutego (środa) o godz. 13.00. Temat spotkania: Obsługa wybranych komunikatorów internetowych.

Spotkania Klubu są otwarte i można zacząć korzystać z nich w każdej chwili. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach: harmonogram spotkań.

Jesteś› tutaj: Dla bibliotekarzy Klub Emeryt :) pl i Przeglądarki stron internetowych - wybór najlepszych programów