Lutowe dyskusje o książkach w młodzieżowym DKK

Sobotnie spotkanie DKK dla młodzieży, które miało miejsce 15 lutego, przebiegało pod hasłem „Detektywi są wśród nas”. Po lekturze książek Grzegorza Kasdepke postanowiliśmy przedyskutować wątki detektywistyczne zawarte nie tylko w „Wielkiej Księdze Detektywa Pozytywki”, ale również w innych, może trochę zapomnianych już książkach. Wśród tytułów znalazły się m.in. serie „Pan Samochodzik”, „Detektyw Kwiatkowski na tropie”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Szatan z siódmej klasy”. Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, o przygodach aktualnie ulubionych bohaterów wśród młodzieży.

Młodzieżowy DKK

Gdy ustaliliśmy kim jest i czym właściwie zajmuje się detektyw, wymieniliśmy cechy charakteryzujące osobę piastującą ten zawód. Następnie w grupach klubowicze rozpoczęli własne dochodzenie. Krok po kroku, odczytując poszlaki wykonywali kolejne zadania ukryte w bibliotecznych wnętrzach. Rozwiązując rebusy i tajemnicze polecenia dotarli do bibliotekarzy, od których otrzymali wskazówki do dalszych poszukiwań. Oczywiście po uprzednim odszyfrowaniu tajemnego hasła Uśmiech

Obie grupy sygnalizowały realizację kolejnych zadań poprzez użycie instrumentów wcześniej wylosowanych. Kapitanowie drużyn informowali więc przeciwników o postępach w dochodzeniu. Drużyna Oli wygrywała sukcesy na tamburynie, natomiast drużyna Julii oznajmiała wygraną kolorową kołatką.

Gdy obie drużyny ukończyły zadania i przyniosły trofea w postaci książek Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy”, kontynuowaliśmy dyskusję o twórczości autora. Okazuje się, że nasi klubowi czytelnicy doskonale znają przysłowia. Podczas kalamburów wszystkie hasła zostały odgadnięte, a ich znaczenie (dla formalności Puszcza oczko ) przeczytane z odnalezionych książek.

Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania przetestowaliśmy jeszcze czujność klubowych detektywów. Podczas zabaw na spostrzegawczość wszyscy wypadli doskonale! Nic nie umknie uwadze żywiołowych klubowiczów, każda zamiana miejsca, czy stroju uczestników zabawy w mig została wypatrzona Uśmiech

Dziękuję Wam za wspólną zabawę pełną wrażeń Uśmiech

Do zobaczenia wkrótce!

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line