W poniedziałek, (02 marca) grupa „Biedroneczek” z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego pod opieką pani Marty Głąb odwiedziła naszą bibliotekę.

DSC0016

Podczas zajęć przeczytałam moim miłym gościom utwór wierszowany „Lokomotywa” Juliana Tuwima, zilustrowany przeze mnie w teatrzyku kamishibai. Rozmawialiśmy także o najbliższej stacji kolejowej, która znajduje się w Orchówku. Moi rozmówcy pochwalili mi się, że wielokrotnie korzystali z przejażdżki pociągiem i bardzo się im ona podobała.
Następnie dzieci przeglądały książki z Oddziału dla Dzieci o tematyce podróżniczej. Wśród nich, nie zabrakło książek o lubianej i podziwianej przez dzieci Neli – małej reporterce, autorce wielu książek podróżniczych. W trakcie przeglądania książek, rozmawialiśmy o wycieczkach w nasze ulubione miejsca, a także o tym gdzie chcielibyśmy pojechać. Dzieci opowiadały o swoich wymarzonych podróżach do egzotycznych zakątków świata : Egipt, Ameryka Południowa.
Na zakończenie zajęć, dzieci obejrzały nowo powstałą wystawę w Galerii Na Piętrze „Huśtawka emocjonalna czy uczuciowa mozaika”.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki by w wypożyczonych książkach odkrywać nowe miejsca.

Małgorzata Topolska

Fot. Joanna Orzeszko