Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Różance

Miłą wizytę złożyli nam drugoklasiści z SP w Różance, którzy pod opieką pań Jolanty Kunc i Agnieszki Klimiuk przyjechali do biblioteki w czwartek, 27 lutego.

Uczniowie SP w Różance

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy „Na morza dnie”, prezentowanej w Galerii „Na Piętrze”. Ekspozycja zachwyciła młodych odbiorców.

Następnie uczniowie z uwagą wysłuchali informacji o specyfice pracy na stanowisku bibliotekarza w Oddziale dla Dzieci. Dowiedzieli się, jak założyć kartę biblioteczną i obiecali wrócić z rodzicami, by dopełnić formalności w dołączeniu do grona naszych Czytelników Uśmiech

Nasi sympatyczni goście mieli okazję skorzystać z katalogu komputerowego. Sukcesem zakończyły się wszystkie poszukiwania ulubionych książek Uśmiech

Po zapoznaniu się z układem księgozbioru i ofertą czytelniczą w Oddziale dla Dzieci, przyszedł czas na wypróbowanie swoich sił przy keyboardzie. Wyjątkowo muzykalna klasa ochoczo sprawdziła możliwości sprzętu. Na czele utalentowanych gości stała pani Jolanta, wychowawczyni dzieci, która wygrywała nam wesołe melodie Uśmiech Koncert został nagrodzony gromkimi brawami!

W Czytelni Internetowej uczniowie zapoznali się z ofertą multimedialną agendy, natomiast w Dziale Regionalnym uwagę miłych gości zwróciła kartoteka miejscowości powiatu włodawskiego. Niemal natychmiast uczniowie odnaleźli teczkę z wycinkami prasowymi dotyczącymi rodzinnej Różanki.

Ograniczenia czasowe nie pozwoliły nam dzisiaj w pełni poznać możliwości spędzania czasu w bibliotece. Jednak dzieci zgodnie wyraziły chęć do kolejnych odwiedzin włodawskiej książnicy Śmiech

Dziękujemy Wam za wizytę i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Zdjęcia z tego spotkania można zobaczyć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Różance