Niezwykle miłą wizytę złożyli nam dzisiejszego ranka (28.03.14 r) uczniowie kl. IV c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Gen. F. Kleeberga we Włodawie.
Młodzież przybyła pod opieką p. Marty Kobielas.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania wystawy „Drogi ku wiedzy” udostępnionej przez Archiwum Państwowe w Lublinie, a prezentowanej w Galerii „Na Poddaszu” naszej biblioteki. Szereg plansz obrazujących historię szkolnictwa na Lubelszczyźnie wzbudził dużą ciekawość wśród czwartoklasistów. Nie obeszło się też bez prób wykonywania ćwiczeń gimnastycznych zalecanych „ku zdrowemu ciału” niegdysiejszej młodzieży.

Kl. IV c SP 3

Kolejnym etapem podróży wśród prezentowanych ekspozycji była wystawa „W Bajkowym Świecie Marceliny” udostępniona w Galerii „Na Piętrze”. Zwiedzający obejrzeli prace plastyczne swojej rówieśniczki Marceliny Stelmasiewicz, podziwiając talent młodej artystki.

Kl. IV c SP 3

Następnie udali się do Oddziału dla Dzieci, gdzie zapoznali się z procedurami zapisu w poczet użytkowników biblioteki i wypożyczania zbiorów. Nie zabrakło też chwili na szlifowanie talentów muzycznych.

Kl. IV c SP 3

Kolejną, zwiedzaną przez młodych gości, wystawą była ekspozycja „Tutejsi”, prezentowana w Galerii „Na Parterze”, składająca się z prac fotograficznych Mateusza Baja, Włodawiaka, laureata konkursu Sony World Photography Awards 2014.

Kl. IV c SP 3

Przy okazji zwiedzania wystawy uczniowie mieli możliwość obejrzenia dokumentalnej prezentacji przedstawiającej tradycyjną formę lepienia pierogów i posłuchania języka chachłackiego.

Kl. IV c SP 3

Czwartoklasiści zapoznali się także z powarsztatową wystawą fotograficzną uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie prezentowaną w sali konferencyjnej biblioteki.
Miłą niespodzianką zgotowaną przez gości był także mini-koncert, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne.

Kl. IV c SP 3

Krótki wypad na patio był dopełnieniem wizyty. Zwiedzający mieli okazję poczytać fragmenty książek w otoczeniu młodej, bibliotecznej zieleni.

Kl. IV c SP 3

Gości oprowadziła, służąc komentarzem merytorycznym do wystaw, Joanna Orzeszko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w bibliotecznych murach... i nie tylko - fotorelacja