Wernisaż rysunku Marceliny Stelmasiewicz "W bajkowym świecie Marceliny"

Uroczysty wernisaż rysunku utalentowanej, młodej włodawianki odbył się w piątek, 28 marca o godzinie 12.00. Wśród licznie przybyłych na spotkanie osób mieliśmy ogromną przyjemność gościć rodziców artystki, prababcię, dziadka oraz rodzeństwo Marceliny. Na zaproszenie odpowiedział Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień. Licznie przybyli także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, którzy dotarli na uroczystość pod opieką nauczycieli i wychowawców z dyrektorem szkoły Wiesławem Symoniukiem na czele. Nie mogło zabraknąć w tym dniu klasy Marcelinki, V "a", która wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Skrzyńską uczestniczyła w wydarzeniu.

Pierwszą część spotkania rozpoczęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, którzy pod kierunkiem pani Beaty Wyrzykowskiej-Telepko, przygotowali Marcelinie niespodziankę. W Sali Konferencyjnej przedstawili inscenizację teatralną. Młodzi aktorzy ze szkolnego kółka teatralnego zaserwowali nam wspaniały przegląd bajek. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

Druga część spotkania odbyła się Galerii „Na Piętrze” wśród bajecznie kolorowych prac MarcelinyUśmiech

Zapytana o początki swojej pasji do rysowania, Marcelina wymieniła kilka osób, które dostrzegły rodzący się talent. Pani Renata Kostrzewska wychowawczyni młodej artystki w pięciolatkach, jako pierwsza zwróciła uwagę na to, że „kreska Marcelinki wyróżnia się pośród innych prac dzieci”. Zaproponowała wówczas zajęcia w kółku plastycznym prowadzonym przez panią Marię Pogonowską, pod okiem której Marcelinka doskonaliła swój talent. Zdolna uczennica brała udział w wielu konkursach plastycznych organizowanych przez włodawskie placówki szkolne i kulturalne.

Jej prace często były nagradzane i wyróżniane. Za swój największy sukces Marcelinka uznaje dwukrotnie wygraną podróż do DisneylanduUśmiech Po tych wycieczkach zostało Jej mnóstwo kolorowych zdjęć i radosnych wspomnień.

Najmłodsi wśród zaproszonych gości, uczniowie kl. 0 „b” przygotowali wspaniałą niespodziankę dla autorki barwnych rysunków. Pod kierunkiem wychowawczyni, pani Renaty Kostrzewskiej zaprezentowali układ taneczny, który wzruszył nie tylko Marcelinę, ale wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Dzieci wręczyły swojej starszej koleżance piękne, fioletowe kwiaty z bibuły w ulubionym kolorze Marceliny Uśmiech

Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i gratulacji składanych na ręce Marcelinki i Jej Rodziców. Natomiast słodki poczęstunek dopełnił przesympatycznej atmosfery spotkania Uśmiech

Wybitnie smaczne faworki i pączki zdradziły nam talenty kulinarne babci Marceliny, która przygotowała te słodkości na wernisaż. Było pysznie Śmiech

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na uroczystość.

Marcelinie życzymy wielu sukcesów na artystycznej ścieżce Uśmiech Natomiast Rodzicom gratulujemy wspaniałej, motywującej postawy, zaangażowania w rozwój twórczy i wsparcie na ścieżce artystycznej Państwa dziecka Uśmiech

Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu Promocja Młodych Talentów. Ekspozycję można zwiedzać do końca kwietnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy !!!

Zdjęcia z wernisażu można zobaczyć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wernisaż rysunku Marceliny Stelmasiewicz "W bajkowym świecie Marceliny"