III Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie

Nie mogliśmy wymarzyć sobie wspanialszego Dnia Bibliotekarza, który obchodziliśmy w czwartek, 8 maja. Tego dnia, w progach biblioteki odbyły się III Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie. Organizatorem tej wspaniałej konkurencji jest Miejskie Przedszkole nr 2 we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie.

W tegorocznej edycji dzieci prezentowały licznie przybyłej publiczności twórczość Danuty Wawiłow. Mieliśmy ogromną przyjemność usłyszeć wiersze „Rupaki”, „O Fabianie”, „Zapach czekolady”, „Moja siostra królewna”, „Kruk i żaba”, „Zoo”, „Niewidzialna plastelina” i inne.

Spotkanie zatytułowane było „Majówka z wierszem Danuty Wawiłow”. Jak na prawdziwą majówkę przystało nie zabrakło pachnących kwiatów i wiosny w postaci prowadzących spotkanie dwóch barwnych Wiosenek- Bogusławy Górskiej i Marzeny Sugier.

Jury w składzie Teresa Ciodyk (poetka Nadbużańskiej Frazy, działającej przy STKN we Włodawie), Beata Wulczyńska (kierownik włodawskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie) i Joanna Orzeszko (starszy bibliotekarz MBP we Włodawie) miało twardy orzech do zgryzienia. Wszystkie dzieci, które wystąpiły tego dnia na bibliotecznej scenie były bardzo dobrze przygotowane. Ponadto urok osobisty i ekspresja małych artystów były tak ujmujące, że nie sposób było wytypować liderów. Jury podjęło wyzwanie i ostatecznie nagrodziło artystów w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie 3-4 latków:

I miejsce zajęła Gabriela Eustrat z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego

II miejsce zdobyła Milena Woch z Miejskiego Przedszkola nr 2

III miejsce należy do Zuzanny Gierach z Miejskiego Przedszkola nr 1

W grupie 5-6 latków:

I miejsce zdobył Damian Nahuluk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Orchówku

II miejsce przyznano Natalii Kalinowskiej z Niepublicznego Przedszkola „Mała akademia”

III miejsce otrzymała Bianka Pradiuch z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3

Dodatkowo wspaniała widownia przyznała nagrodę publiczności dla uroczego Olafa Wolińskiego z Miejskiego Przedszkola nr 1, który wierszem „Szybko” zdobył serca słuchaczy małych i dużych Uśmiech

Przemiłym akcentem spotkania były życzenia i kwiaty od wszystkich uczestników zabawy dla bibliotekarzy z okazji naszego święta Uśmiech

Dziękujemy Wam za pamięć i ciepłe słowa Uśmiech

Zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci III Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie