II etap konkursu Mój nadzwyczajny świat-rozstrzygnięty!

W środę, 14 maja mieliśmy ogromną przyjemność ponownie gościć w bibliotece wszystkich laureatów konkursu plastycznego Mój nadzwyczajny świat. Był to ważny dzień dla najmłodszych utalentowanych uczestników konkurencji, na której finał bardzo długo czekaliśmy.

Konkurs Mój nadzwyczajny świat skierowany był do najmłodszych dzieci, w wieku od 3 – 7 lat. Eliminacje lokalne do konkursu międzynarodowego ogłosiły dwie placówki włodawskie. Uczestnicy konkurencji mogli składać prace w Miejskiej Bibliotece Publicznej lub we Włodawskim Domu Kultury.

Z ramienia biblioteki konkurs odbywał się w dwóch częściach. I etap zorganizowaliśmy w naszej placówce na początku roku. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła wówczas 15 spośród 31 złożonych prac. Uroczysty finał tego etapu odbył się w naszych progach 6 lutego. Natomiast prace laureatów przeszły do II etapu konkurencji, który odbywał się w Rosji, w Zielenogradzku i miał charakter międzynarodowy.

Ku naszej radości i ogromnej dumie prace naszych lokalnych laureatów zostały dostrzeżone przez jury międzynarodowe.

Pośród nadesłanych z Litwy, Niemiec, Estonii, Rosji i Polski (Włodawa i Łeba) prac konkursowych, tamtejsze jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić nasze włodawskie dzieła Uśmiech Z protokołu komisji dowiadujemy się, iż do Zielenogradzka nadesłano 261 prac, przygotowanych przez 247 uczestników, reprezentujących 35 instytucji z wymienionych wcześniej państw.

Podczas środowej uroczystości dyplomy i nagrody wręczali Joanna Orzeszko, koordynator I etapu konkursu i pan Jacek Wójcik, który jako przewodniczący komisji międzynarodowej podziękował opiekunom merytorycznym za tak wspaniałe zaangażowanie w artystyczną pracę z dziećmi. Dodał też, iż z dumą dostarczył do Rosji włodawskie perełki Uśmiech Od pana Jacka dowiedzieliśmy się także, że dzieła naszych maluszków pięknie wyróżniały się z ogromu nadesłanych prac.

Dyplom V Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dziecięcej dla dzieci w wieku przedszkolnym, nominacja za nietradycyjne wykorzystanie materiałów otrzymał Kuba Bartnicki (opiekun: Monika Lewaj).

Dyplom II stopnia, V Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dziecięcej dla dzieci w wieku przedszkolnym, w kategorii za wzorową kompozycję otrzymał Oskar Targosz (opiekun: Monika Targosz).

Pozostali, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali list gratulacyjny za uczestnictwo w konkurencji. Opiekunowie otrzymali podziękowanie za przygotowanie uczestników do konkursu.

Uczestnicy II etapu dodatkowo otrzymali drobny upominek od Miejskiej Biblioteki Publicznej Uśmiech

Podsumowania konkursu z ramienia Włodawskiego Domu Kultury dokonała pani Lucyna Lipińska, natomiast nagrody i dyplomy wręczył pan Jacek Wójcik.

Zdjęcia z uroczystości zamieszczone są w naszej galerii on-line.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci II etap konkursu Mój nadzwyczajny świat-rozstrzygnięty!