Mała Akademia z wizytą w bibliotece

Miłym akcentem zakończył się kolejny pracowity tydzień w bibliotece. W piątek, 23 maja odwiedziły nas przedszkolaki z Małej Akademii. Maluszki przyszły pod opieką pań Justyny Tymosiewicz i Barbary Hordyczko.

Podczas wizyty, dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, by dołączyć do grona czytelników. Zapoznaliśmy się z Kodeksem Małego Czytelnika. Ustaliliśmy, jak należy postępować z książką, by jak najdłużej nam służyła. Opowiedzieliśmy sobie także o różnych sposobach spędzania czasu w bibliotece. Przedszkolaki szybko odkryły półkę z puzzlami oraz malowanki i kredki Uśmiech Muzyczne próby przeszły także małe klawisze z interaktywnej zabawki, będącej na wyposażeniu Oddziału dla Dzieci.

Maluchy wypatrzyły też telewizor..., którego ekran już po chwili zrobił się niebieściutki od rozbrykanych Smerfów Uśmiech Z bajki „Niech żyje Ważniak” dowiedzieliśmy się, jak ważna jest współpraca w grupie i umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby koleżanek i kolegów.

Maluszki pożegnały się ze mną obiecując szybki powrót do biblioteki.

Dziękuję za sympatyczne odwiedziny i zapraszam w biblioteczne progi jak najczęściej Uśmiech

Zdjęcia z tej wizyty można obejrzeć w naszej galerii on-line.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Mała Akademia z wizytą w bibliotece