Czterolatki z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie na Czarnym Lądzie

Dzisiejszego (06.06.14 r.) ranka złożyły nam wizytę 4-latki z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie wraz ze swoją opiekunką, panią Dorotą Torbicz.
Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej poznając literaturę związaną z Afryką. Małgorzata Zińczuk, Kierownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji poprowadziła naszych milusińskich literacką wędrówką przez pustynie i sawanny zapoznając dzieci z kulturą i zwyczajami mieszkańców Czarnego Lądu.

Czterolatki z PM 1 na Czarnym Lądzie

Następnie nasi goście zapoznali się z życiem zwierząt wsłuchując się w opowieści z książeczki ”Afrykańskie safari” przeczytanej przez Edytę Pietrzak, Kierownika Działu Regionalnego.

Czterolatki z PM 1 na Czarnym Lądzie

Kolejnym punktem programu była nauka gry Chikuakuakua pochodzącej z Mozambiku, której zasady wytłumaczyła p. Małgosia a przedstawiły kolejno panie Edyta i Dorota. Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie z grzechotkami raźnie naśladując "przewodniczki".

Czterolatki z PM 1 na Czarnym Lądzie

Na zakończenie wizyty dzieci zwiedziły, prezentowaną w Galerii "Na Piętrze" pokonkursową wystawę XIV Festiwalu Twórczości Dziecięcej "Zakochaj się we Włodawie - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich".

Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Czterolatki z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie na Czarnym Lądzie