Ubiegły tydzień w Oddziale dla Dzieci zakończył się na wesoło. A to za sprawą uczniów kl. I i II ze Szkoły Podstawowej w Różance, którzy odwiedzili nas w piątek, 26 listopada wraz wychowawczyniami panią Krystyną Budzyńską oraz panią Emilią Wawryszuk.

Fragment Galerii Na Piętrze, wychowawczyni pokazuje dzieciom dwie niebieskie plansze z zakładkami, wiszące na białej ścianie po prawej stronie od drzwi Czytelni Internetowej.

Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy „Świat w zakładce zapisany” eksponowanej w Galerii Na Piętrze naszej biblioteki.
Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się kolorowym pamiątkom z najdalszych zakątków świata :) Pozytywnie zaskoczeni mnogością materiałów z jakich można wykonać zakładkę, poszukiwali wśród zbiorów najpiękniejszego i najciekawszego ich zdaniem okazu :)

Galeria na Piętrze, dzieci i panie nauczycielki przyglądają się zakładkom eksponowanym w dużych szafach-gablotach. W tle okno i fragment ekspozycji na ścianie, po prawej stronie okna czerwona plansza, po lewej- niebieska plansza z zakładkami.

Następnie, w Oddziale dla Dzieci zrobiliśmy swoje pamiątkowe zakładki metodą origami! Japońska sztuka składania papieru to świetne zajęcie, jednak zdobienie gotowego dzieła okazało się przefantastyczną zabawą :)

Dziękując za te sympatyczne odwiedziny zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Oddział dla Dzieci, uczniowie i panie nauczycielki siedzą dookoła białego stołu, na którym leżą kolorowe kartoniki, kleje, nożyczki, piórka, pomponiki i inne barwne ozdoby. Dzieci przygotowują zakładki metodą origami. W tle po prawej stronie widnieje wysoki regał z kolorowymi książkami.

Joanna Orzeszko

fot. J. Orzeszko