Sobótkowe koszyczki - warsztaty plastyczne

Rodzime walentynki, czyli Noc Kupały, przypadły 23 czerwca, w wigilię wspomnienia Św. Jana. Jest to święto powitania lata, a zarazem święto miłości. W ostatnim tygodniu roku szkolnego, (24 czerwca) odwiedzili nas wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, by świętować nadchodzące wakacje Uśmiech

Wychowankowie SOSW

Młodzież wraz z opiekunem, panią Moniką Skibińską uczestniczyła dzisiaj w warsztatach plastycznych, które poprowadziły Ewa Szewczyk, pracownik ds. administracji MBP oraz Joanna Orzeszko, Starszy Bibliotekarz Oddziału dla Dzieci MBP.

Z sobótkową nocą, czyli Nocą Kupały wiąże się również zwyczaj puszczania wianków na wodzie. W radosnych, wakacyjnych nastrojach uczniowie wykonali podczas zajęć koszyczki pełne kwiatów według projektu pani Ewy. Powstałe dzisiaj kolorowe ozdoby nie popłyną jednak wodą zgodnie z sobótkową tradycją. W miarę postępów w pracy twórczej, uczestnicy warsztatów dzielili się swoimi pomysłami na wykorzystanie koszyczków. Kilka z nich trafi w formie upominku do ulubionych nauczycieli w podziękowaniu za cały rok wspólnej pracy. Niektóre będą podarowane koleżankom, sympatiom, czy też bliskim naszych gości.

Dziękujemy za miłą wizytę Uśmiech

Wesołych i pełnych słonecznych przygód wakacji życzą bibliotekarze MBP we Włodawie Śmiech

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko