A hoj przygodo! Podsumowanie przygody z teatrem w MBP we Włodawie

Przez ostatnie dwa tygodnie, od 25 sierpnia do 6 września 2014 r. młodzież z włodawskich szkół podstawowych bardzo aktywnie spędzała czas w bibliotece.

Spotykaliśmy się codziennie w murach bibliotecznych, by zgłębiać arkana wiedzy teatralnej. Grupę 10 młodych, żądnych wiedzy, sympatycznych aktorów przeprowadziła przez warsztaty teatralne pani Krystyna Skrabek, teatroterapeuta i choreoterapeuta, a także reżyser i autorka scenariusza przedstawienia „A hoj przygodo!”. Natomiast pomoc w pracy z jakże hiper aktywnąUśmiech grupą sprawowała Joanna Orzeszko, kustosz MBP we Włodawie.

Podczas zajęć warsztatowych w bibliotece, aktorzy szlifowali role, które rozdzielone zostały już na pierwszym spotkaniu. Uczestniczyliśmy w pogadankach profilaktycznych i zabawach integracyjnych. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących teatru. Uczyliśmy się sami przygotowywać rekwizyty na potrzeby przedstawienia A hoj przygodo!, kompletowaliśmy stroje dobierając atrybuty właściwe odpowiednim postaciom. To od tej etiudy przygotowywanej w ramach Narodowego Czytania 2014 r., w bloku „Biblioteczne safari ze Stasiem, Nel i... Sabą” rozpoczęła się nasza wspólna przygoda z teatremUśmiech

Przed premierą wspomnianej inscenizacji zamieściliśmy na naszej stronie fotorelację z przebiegu przygotowań do wydarzenia. Tym razem, chcemy podzielić się foto-refleksją po wystawieniu sztuki, której premiera miała miejsce 6 września, w dziedzińcu włodawskiego Czworoboku.

Na scenie wystąpili wówczas gościnnie ojcowie dwóch naszych artystek. Panowie Ryszard Oleniak i Sylwester Wałecki wcielili się w role pana Tarkowskiego i Rawlisona (ojcowie głównych bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy”). Główne role zagrali Oliwia Wałecka (Nel), Tomasz Jankowski (Staś), Martyna Dominiczak (Mea), Dawid Lewczuk (Kali), Bartłomiej Holaczuk (Idrys), Sandra Michalska (Dzika), w podwójnej roli wystąpili: Martyna Oleniak (Gebhr; Dzika), Dagmara Lewczuk (Chamis; Dzika), Katarzyna Kuszpa (Fatma; Dzika), Szymon Ostrowicki (Smain; Wódz dzikiego plemienia).

Nasze wspaniałe dzikie plemię okazało się niegroźne Uśmiech W przerwach pomiędzy głośnym czytaniem „W pustyni i w puszczy”, dzicy uczyli afrykańskiego tańca przybyłe na wydarzenie dzieci.

Serdeczne podziękowania za fachową pomoc krawiecką kierujemy do pani Agnieszki Parczewskiej, spod igły której wyszły stroje arabskie.

Pani Ewie Szewczyk dziękujemy za wykreowanie wspaniałych dekoracji scenicznych oraz cenne wskazówki przy ich tworzeniuPuszcza oczko

Dziękujemy również koleżankom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego za użyczenie barwnych elementów scenografii.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z warsztatów teatralnych, jak i zakulisowych przygotowań w dniu premiery. Galeria on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci A hoj przygodo! Podsumowanie przygody z teatrem w MBP we Włodawie