Wizyta uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Holeszowie

Wesoło rozpoczął się tydzień w MBP we Włodawie. Odwiedzili nas dzisiaj (poniedziałek, 6 października) uczniowie KSP w Holeszowie.

Jako pierwsza do biblioteki dotarła grupa uczniów klas IV-VI pod opieką pani Marty Baj. Sympatyczna młodzież wzięła udział w aktywnej lekcji bibliotecznej. Dociekliwi uczniowie sprawnie odszukiwali ukryte w bibliotecznych wnętrzach zagadki poznając poszczególne agendy oraz bibliotekarzy w nich pracujących. Zwiedzili aktualnie eksponowane w galeriach wystawy: Na Poddaszu podsumowanie I edycji projektu Latający Uniwersytet Historii Mówionej, prowadzonego przez Grupę Mowa Żywa. Włodawska młodzież uczciła 480. lecie nadania praw miejskich Włodawie pod hasłem „Zostań Rycerzem swojego miasta”. Na Piętrze sympatyczni goście obejrzeli pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIV edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej, którego tegoroczne hasło brzmi „Zakochaj się we Włodawie...w 480. rocznicę nadania praw miejskich Włodawie”. Na Parterze natomiast przyglądaliśmy się przyrodzie uchwyconej w kadrze pana Leszka Niejedli. Wszyscy uczestnicy dzisiejszej zabawy gościli w naszych progach po raz pierwszy, tym bardziej ucieszyła nas zaradność młodych poszukiwaczy Uśmiech Wykazali się sprytem i umiejętnością pracy w grupie. Wszystkie hasła zostały rozwiązane a nagrodą była otwarta dla naszych gości biblioteczna Strefa Gier Uśmiech Każdy spróbował swoich sił pokonując rwącą rzekę pełną przeszkód.

Grupa przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III z KSP w Holeszowie przyszła do nas pod opieką pań Seweryny Olszówki, Justyny Kuźmiuk oraz Moniki Chudzik.

Dzieci swoją wizytę w bibliotece rozpoczęły od pogadanki na temat budowy książki. Gdy ustaliliśmy, jakie znamy rodzaje książek oraz jak należy obchodzić się z tym cennym przedmiotem, zbudowaliśmy „żywą książkę”. Każdy z uczniów wcielił się w wylosowaną uprzednio rolę. Nasza książka posiadała stronę tytułową, spis treści, tekst, a także ilustracje...a wszystkie te elementy łączyła w całość wspaniała oprawa Uśmiech Uczestnicy zabawy opisali naszą książkę jako bardzo kolorową i pełną przygód...Bolka i Lolka! Przy tej okazji obejrzeliśmy wspólnie bajkę o wesołych perypetiach wspomnianych bohaterów. Szczęśliwie wystarczyło nam czasu, by poukładać puzzle i pokolorować malowanki.

Dziękujemy za miłą wizytę, zapraszamy w nasze progi częściej Uśmiech

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszych wizyt, dostępnych w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyta uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Holeszowie